Jabłko

Świeże i soczyste. Bogate w składniki odżywcze. Najlepsze – prosto z sadu, pachnące słońcem. Jego smak towarzyszy nam przez cały rok, również pod postacią pysznych soków, dżemów i innych przetworów. Dostrzegliśmy potencjał tego owocu. Daliśmy mu nowe życie.

Jak to robimy?

Papier jabłkowy jest produkowany z włókien roślinnych. Do produkcji surowca, z którego powstaje papier, używane są skórki i rdzeń jabłka. Technika pozyskania surowca została opatentowana. Jest to proces, który daje życie tym częściom produktu, które do tej pory były wyrzucane.

Produkty APPEEL wykonane z eco-skóry zawierają do 50% jabłkowej celulozy, zaś te, w których wykorzystany jest papier jabłkowy - do 35%. W kolekcji Appeel wykorzystywany jest również papier z certyfikatem FSC, uzyskany z surowców pochodzących z lasów o dobrej gospodarce leśnej, produkowany bez użycia kwasów i substancji chemicznych.

Pozostałości jabłek, z których produkowany jest papier, są suszone i zamieniane w proszek na 24 godziny przed ich utlenieniem. Następnie zaś, dzięki wysoko rozwiniętej technologii, pozyskiwana jest celuloza do produkcji papieru oraz materiały ekologiczne typu eco-leather do produkcji okładek. Proces ten podlega ścisłej kontroli jakości, która gwarantuje minimalny wpływ na środowisko.

Kalendarze

Nowe życie dla tych części jabłka, które do tej pory nie były wykorzystywane...

Kalendarze Appeel drukowane są na papierze jabłkowym - ekologicznym papierze produkowanym z pozostałości powstałych podczas procesów przetwórstwa jabłek.

To papier w 100% nadający się do recyklingu, nie zawierający chloru i metali ciężkich.

Tak oto - dzięki opatentowanej i pionierskiej technologii - ze skórki jabłek i wyselekcjonowanych włókien roślinnych powstają innowacyjne, piękne i ekologiczne produkty.

130 x 210 mm

190 x 250 mm

Dostępne kolory:

Notesy

Standardowe tłoczenia:

Dostępna kolorystyka:

Przykładowe realizacje