Wyślij zapytanie
kunszt@kunszt.krakow.pl
lub zadzwoń
+48 12 423 43 60
+48 501 451 972
 

TERMOTRANSFER

 

Transfer - projekt jest nadrukowywany na papierowy nośnik obrazu. Następnie obraz jest przenoszony za pomocą specjalnej prasy funkcjonującej w warunkach ciepła. Technika ta jest głównie wykorzystywana przy wykonywaniu nadruków wielokolorowych na produktach tekstylnych teczkach oraz parasolach. Umożliwia bezproblemowy nadruk na materiałach tekstylnych o nierównej powierzchni. Jest to wyrafinowane rozwiązanie drukarskie pozwalające uzyskiwać wyniki wysokiej jakości.

 

Transfer cyfrowy - ploter drukuje  obraz techniką cyfrową na przylepną plastikową powierzchnię, jednocześnie jest wycinany. Po wycięciu transferu do wymaganego kształtu, jest on przenoszony z użyciem prasy termicznej. Nie wszystkie kształty logo są odpowiednie dla tego procesu, jako że nietypowe kształty wiążą się z dodatkowy komplikacjami. Transfer cyfrowy pozwala na nadruk w pełnej kolorystyce przy wysokiej rozdzielczości. Jest to system wydajny kosztowo, pozwalający na druk obrazów w pełnym kolorze przy krótkoterminowych zamówieniach. Specyfika druku narzuca ograniczenia projektowe.

 

Transfer na produktach ceramicznych - nadruk jest wykonywany na nośniku a następnie przenoszony na mokro na produkt. Po wysuszeniu kalki, kubek jest  wypalany w temperaturze ponad 700°C. W wyniku procesu wypalania farba wnika w struktury ceramiczne produktu. Trwała metoda nadruku. Nie polecana do zmywarek z uwagi na agresywne środki myjące.

 

KUNSZT KUNSZT